Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cvičení vyproštění osoby z jámy

4. 7. 2008

Cvičení: Vyproštění osoby z jámy

Zúčastnění: Jarda , Vojta, Jirka, Martin S., Petr B., Šárka

Poklidný páteční večer se v 22:15 stal náhle rušným, když nám na mobily přišla sms ohlašující požární poplach. Bylo nám předem známo, že jde o cvičení a rychle jsme utíkali či jeli směr hasičárna a drželi jsme se hesla: „Nezvedej to a běž“. V slušném čase jsme dorazili k místu, kde byl nahlášen pád člověka do jámy. Jakmile velitel zásahu Jára zhodnotil situaci, začli jsme se záchranou akcí, ke které jsme potřebovali žebříky, lékárničku, lana, nosítka a osvětlení s elektrocentrálou. Petr se ujal startování centrály tak vehementně, až urval kus startovátka. Nicméně vše dobře dopadlo a my jsme mohli sestoupit k raněnému, který měl nejspíš poraněnou krční páteř a byl v bezvědomí. Provizorně jsme ho zafixovali, opatrně přenesli na nosítka a vytáhli pomocí lan z jámy. Když byl poté naložen do „sanitky“, šli jsme hledat další možné raněné v okolí jámy a to tak, že jsme na příkaz velitele utvořili rojnici. Nikdo další nalezen nebyl a my mohli zpět do hasičárny, kde jsme celý cvičný zásah rozebrali.